Akustik Kumaş | Akustik Panel Kaplama Akustik Kumaş | Akustik Panel Kaplama

31 Temmuz 2017

Akustik Baffle

Filed under: Akustik Panel — akstk @ 12:43

Akustik baffle paneller ortamdaki ses yalıtımını sağlamasının yanı sıra dekoratif olarak da şıklık yaratan bir akustik ses yalıtım panelidir. Akustik baffle içerisinde kullanılan özel cam yünü sayesinde kullanılan ortamdaki oluşan yüksek sesleri yani gürültüleri emerek ortamdaki sesi emer ve ısı olarak geri yansıtır.

akustik baffle detay

Baffle; kafeterya, toplantı salonu, ofis, AVM gibi birçok ortamda kullanılarak ortamdaki yüksek sesleri emer ve ısı olarak geri yansıtmasıyla beraber dekoratif görüntüsüyle ortama şıklık katmaktadır.Akustik baffle,  boyanabilirlik özelliği sayesinde istediğiniz renkte imal edebilir ortama ayrı bir renk katabilirsiniz. Baffle, ses yankılanmasının sorun olduğu bir çok alanda kullanılabilir ve ortamdaki ses bozukluklarını ortadan kaldırabilmektedir.

akustik baffle

Baffle paneller  açık ofis, restorantlar, AVM’ler, spor salonları, konferans salonları, çağrı merkezleri gibi birçok alanlarda kullanımı mevcuttur. Baffle panellerimiz kaliteli malzemelerden üretilmekle beraber kalite standartlarına uygun ve ISO belgeleri mevcuttur. Baffle panellerimiz veya başka ses yalıtım malzemelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için veya sipariş vermek için bizi arayabilirsiniz.[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery images=”1212,1151,1150,1147,1146,1145″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

19 Temmuz 2017

Basotect Special Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 16:36

Basotect special sünger yüzeyi special formunda elde edilen basotect sünger melamin adı verilen köpükten üretilir. Bir mekandaki seslerin dış ortama çıkmasına yada dış ortamdan gelen sesleri mekanın iç kısmına sızmasına engel olur. Special sünger yapısında kimyasal madde bulunmaz. Akustik düzeni kontrol eder. Şiddet seviyesi yüksek olan gürültülü sesler için bariyerli modeli kullanılmalıdır. Basotect special süngerin ses yutum değerleri yüksektir.

basotect special sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Basotect Special Sünger” animation=”none”]

Basotect Special Sünger Özellikleri

Basotect Special Süngerler hastane, okul, odyo kabini, sinema salonu, ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası, tiyatro salonu, toplantı salonu, konferans salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Akustik süngerler, sizin için ses dalgalarını yönetmede çok etkilidir. Yansıyan, istenmeyen sesi otomatik olarak ortadan kaldırırlar. Ancak akustik süngerlerden en iyi şekilde yararlanmak için doğru yapmanız gereken birkaç ayrıntı var.

Hoparlörden çıkan ses dalgalarını düşünürseniz, bunların size, yani dinleyiciye yönelik olacağı açıktır, ancak sorun diğer taraftadır. Hoparlörden gelen sesler devam edip duvara çarptığında, sıçrayarak kapalı. Bu nedenle, en iyi efektleri elde etmek için akustik süngerleri sesin çoğunun sıçradığı noktalara yerleştirmeniz gerekecek.

Bu, önden çıkışlı hoparlörlerden ses yakalamak için kurulumunuzun arkasındaki duvarda muhtemelen birkaç süngere ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bir izleme alanının arkasına iki kanal surround ses eklediyseniz, bu seslerin büyük olasılıkla odanın ön tarafında her hoparlör için bir tane olmak üzere en az iki akustik sünger ile ele alınması gerekecektir. Ve bunlar muhtemelen odanın yan duvarlarındaki köşeye yakın bir yere yerleştirilebilir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Ürün Görselleri” images=”1033,1034,1035,1036,1037,1038,1039,1040,1041,1042,1043,1044″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Basotect Labirent Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 16:05

Basotect labirent sünger antibakteriyel özellikteki labirent basotect sünger ses yalıtımı sağlayan ve akustik süngerler sınıfına giren bir malzemedir. Yüzeyi labirent halinde şekillerden oluşmaktadır. Akustik çözümleme, yankı yalıtımı ve ses izolasyon uygulamalarında kullanılır. Gürültülü ortamlarda ses kesici sağlamak amacıyla bariyerli basotect melamin labirent sünger tercih edebilirsiniz böylece hem akustik yankı yalıtımı sağlar hem de ses geçişlerinin önüne geçmiş olursunuz. Bariyerli basotect süngerler alt kısmı düz basotect sünger üst kısmına labirent form yüzeyli melamin sünger ve arasına ağır bariyer lamine edilerek satılmaktadır.

basotect labirent sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Basotect Melamin Labirent Sünger” animation=”none”]

Basotect Labirent Sünger Özellikleri

Hastane, okul, odyo kabini, sinema salonu, ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası, tiyatro salonu, toplantı salonu, konferans salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Akustik basotect süngerler, sizin için ses dalgalarını yönetmede çok etkilidir. Yansıyan, istenmeyen sesi otomatik olarak ortadan kaldırırlar. Ancak akustik basotect süngerlerden en iyi şekilde yararlanmak için doğru yapmanız gereken birkaç ayrıntı var.

Hoparlörden çıkan ses dalgalarını düşünürseniz, bunların size, yani dinleyiciye yönelik olacağı açıktır, ancak sorun diğer taraftadır. Hoparlörden gelen sesler devam edip duvara çarptığında, sıçrayarak kapalı. Bu nedenle, en iyi efektleri elde etmek için akustik süngerleri sesin çoğunun sıçradığı noktalara yerleştirmeniz gerekecek.

Bu, önden çıkışlı hoparlörlerden ses yakalamak için kurulumunuzun arkasındaki duvarda muhtemelen birkaç süngere ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bir izleme alanının arkasına iki kanal surround ses eklediyseniz, bu seslerin büyük olasılıkla odanın ön tarafında her hoparlör için bir tane olmak üzere en az iki akustik sünger ile ele alınması gerekecektir. Ve bunlar muhtemelen odanın yan duvarlarındaki köşeye yakın bir yere yerleştirilebilir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Basotect Melamin Labirent Form Yüzeyli Sünger Ürün Görselleri” images=”1005,1006,1012,1016,1264,1265,1266,1267,1268,1269,1270,1271″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Basotect Yumurta Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 15:53

Basotect yumurta sünger yumurta formlu basotect sünger melamin köpükten elde edilir.Üretilirken kimyasal madde kullanılmaz. Duvar ve tavanlarda yapıştırılarak kullanılır. Akustik düzenleme ve ses izolasyon işlemlerinde uygulanmak üzere özel olarak üretilir. Şiddetli gürültüler için bariyerli olarak elde edilebilir. Basotect yumurta melaminin orta kısmına epdm ses bariyeri konulur ve bariyerli basotect yumurta elde edilir. Rahatsız edici gürültülerin izole işleminde kullanılmaya hazır hale getirilir.

Basotect Yumurta Sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Basotect Yumurta Sünger” animation=”none”]

Basotect Yumurta Süngerler hastane, okul, odyo kabini, sinema salonu, ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası, tiyatro salonu, toplantı salonu, konferans salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Basotect Melamin Yumurta Form Yüzeyli Sünger Görselleri” images=”991,992,993,994,995,996,997,1000,1001,1273,1274,1275″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Basotect Piramit Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 15:48

Basotect Piramit Sünger, poliüretan yapılı, alev almaz, yanmaz akustik sünger, hava akımlarına karşı dayanıklı ayrıca antibakteriyel özellikte, yüksek ses yalıtım ve izolasyon kabiliyetine sahip akustik süngerdir. Basotect Piramit Sünger, yüksek sıcaklık dayanım değerlerinin ve akustik özelliklerinin yanında ses yalıtım malzemeleri arasında hafifliği ve dayanıklılığıyla da üstün bir üründür. Antibakteriyel özeliği sayesinde yapısında bakteri ve parazitlerinde barınmasına izin vermez.Hiç bir şekilde alev almaz özelliktedir.

basotect piramit sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Basotect Piramit Sünger” animation=”none”]

Uygulama kolaylığı ve uygulama hızı artmaktadır. Tavanda veya duvarda kullanarak engellerden geçmek isteyen ve mekan içerisinde rahatsızlık veren seslerin önüne geçebilirsiniz. Sağlık açısından sorun teşkil etmemesinden dolayı sağlık alanlarında sıklıkla tercih edilir bunun yanında, kreş ses yalıtımı, ofis ses yalıtımı , çağrı merkezleri ses yalıtımı, stüdyo ses yalıtımı, konferans salonları gibi birçok alanda yankı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla beyaz beya gri renk seçenekleriyle tercih edilebilir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Ürün Görselleri” images=”975,976,977,978,979,980,981,982,983,984,985,986,1280,1281,1282,1283″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Akustik Special Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 15:40

Akustik special sünger etkili şekilde ses izolasyonu ve ses yalıtımı yapan ses emici ve akustik düzenleyici ses yalıtım süngeridir. Bu süngerler yankı, eko ve akustik ses sorunlarını çözen ses yalıtım ürünlerinden biridir. Akustik special Süngerler ses düzenlemek ses performansını arttırmak amacıyla da kullanılırlar. Epdm kurşun bariyer ile kullanılarak daha yüksek performansta kullanılan bir ürün haline gelir.

Akustik Special Sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Akustik Special Sünger” animation=”none”]

100*100 cm ebadında ve 40 mm kalınlığında bulunan yanmaz special sünger esnek malzeme olduğu için uygulaması çok kolay yapılır. Yapılması gereken sünger yapıştırıcısını rulo ile duvara çok olmayacak şekilde sürmek ve ardından malzemeyi uygulamak.

Akustik special süngerlerin geniş bir kullanım alanı vardır. İnşaat sektöründe, otomotiv alanında, sanayi alanında, jeneratör odalarında, Stüdyo odalarında, Discolarda, Düğün salonlarında, Konferas salonlarında, Ofislerde, Sinema Salonlarında kullanılır.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Yanmaz Special Sünger Uygulama ve Ürün Görselleri” images=”959,963,964,966,967,970,971,1285,1286,1287,1288,1289″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Akustik Labirent Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 14:49

Akustik labirent sünger akustik sünger modellerinden biri olan Akustik labirent sünger, görünüşü labirent şeklinde olduğu için adını şeklinden almıştır. Ses yalıtımı konusunda etkili olduğu gibi yanmaz özelliğine de sahip bir ses yalıtım ürünüdür. Orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, hacim akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses yalıtımı amacıyla kullanılır.Kullanacağınız yerlerde dekoratif bir görünüm sağlar.Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlamaktadır. Akustik düzenlemede kullanılan bu süngerler geniş bu kullanım alanı vardır.

yanmaz labirent sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Akustik Labirent Sünger” animation=”none”]

Ofis ses yalıtımı, restaurant ses yalıtımı, ses kayıt stüdyosu ses yalıtımı, disco ses yalıtımı, atış  poligonu ses yalıtımı, tv stüdyosu ses yalıtımı, kontrol kulesi ses yalıtımı, hava alanı ses yalıtımı ve birçok mekanda ses yalıtımını sağlamak ve akustiği düzenlemek için kullanılır. Uygulaması gayet kolaydır çünkü malzeme uygun ebatlarda kesilir ve esnek bir yapıya sahiptir.

Yanmaz Labirent Sünger Uygulaması

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Yanmaz Labirent Sünger Uygulama ve Malzemeleri Görselleri” images=”942,943,945,948,949,952,953,954,1298,1299,1300,1301″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Akustik Yumurta Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 14:34

Akustik yumurta sünger, mükemmel ses yutma özelliği sayesinde ortamdaki sesin, dengeli biçimde emilmesini sağlar. Fiziksel yapısı yumurta kutusu tipinde olduğu için bu isim kullanılır. Bu süngerler kullanılan ortamdaki ses akustiğini sağlayarak ekolanmayı önler. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışmaktadırlar. Akustik Yumurta Süngerler kendinden yapışkanlı modelleri ve bariyerli modelleri de üretilmektedir.

Yanmaz Yumurta Sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Akustik Yumurta Sünger” animation=”none”]

İnşaat sektöründe, otomotiv alanında, sanayi alanında, jeneratör odalarında, stüdyo odalarında, discolarda, düğün salonlarında, Konferans salonlarında, ofis ses yalıtımı, Sinema Salonlarında kullanılabilmektedir. Esnek bir malzeme olup malzeme ebadının uygulamaya elverişliğinden uygulaması kolay yapılır. Sünger yapıştırıcısı kullanarak duvara veya tavana yumurta süngeri uygulayarak mekan içerisinde oluşan geri yansıyan sesleri engellemiş olursunuz.  Akustik yanmaz yumurta sünger fiyatı malzemenin kalınlık ve ebadına göre farklılık göstermektedir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”Yanmaz Yumurta Sünger Uygulama ve Malzeme Görselleri” images=”927,928,929,930,932,933,937,1305,1306,1307,1308,1309″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Akustik Piramit Sünger

Filed under: Akustik Süngerler — akstk @ 14:21

Akustik piramit sünger, açık gözenekli poliüretan yapıya sahiptir. Akustik piramit süngerler yüksek ses emiş gücü ile ses yalıtımı ve akustiği düzenlemede kullanılır. Akustik piramit süngerler ses yalıtım ve emiliminde profesyonel malzemelerdir, ve etkili ses yalıtımlarında kullanılır. Fiziksel şekli piramit şeklindedir ve yüksek performansta ses yalıtım işlemini yapar. Pvc ve kurşun gibi malzemeler kullanılırsa ses yalıtımda performansı artar. Yanmaz Piramit Süngerler bariyerli modelleri ve yapışkanlı modelleri de üretilmektedir.

yanmaz piramit sünger

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Akustik Piramit Sünger” animation=”none”]

Akustik piramit süngerler mekanik Dairlerde, jeneratör odalarında, Tekne motoru izolasyonunda, fabrikalarda, ofislerde, sinema salonlarında,düğün salonlarında, inşaat sektörü gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Akustik yanmaz piramit sünger fiyatı malzemenin kalınlık ve ebadına göre farklılık göstermektedir.

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=” Akustik Yanmaz Piramit Sünger Malzeme ve Uygulama Görselleri” images=”910,911,914,915,916,917,918,919,920,1322,1323,1324,1325,1326″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

17 Temmuz 2017

Akustik Kumaş Kaplı Tavan

Filed under: Ürünler — akstk @ 09:59

Akustik kumaş kaplı tavan paneli yüzeyi ses emici kumaş ile kaplı içerisinde ses yalıtımın kullanılan cam yünü kullanılan akustik paneldir. Kumaş panellerin genel olarak içeriği aynıdır. Ancak kullanım alanı ve bölgelerinde farklılık olabilmektedir.

Akustik kumaş kaplı paneller tavanda solid bazlı yapıştırıcı kullanılarak uygulanmalıdır. Uygulandığı takdirde ortamda oluşan yankılı seslerin malzemeye çarpmasında geri yansıma sağlanmamasından dolayı akustik ses yalıtım uygulaması sağlanmış olur.

akustik-kumas-tavan-panel-6

 

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_text title=”Akustik Kumaş Kaplı Tavan” animation=”none”]

 

 

 

Bu ses yalıtım malzemesini genel olarak kullanabileceğiniz alanlar akustik ortamlardır. Yani stüdyo ses yalıtımı, ofis ses yalıtımı, toplantı odası ses yalıtımı, müzik odası ses yalıtımı, çağrı merkezi ses yalıtımı vb. konuşma seslerinin yoğun olduğu müzik kalitesini arttırmak istediğiniz bölgelerde bu malzemeyi kullanabilirsiniz.

 

Akustik kumaş kaplı tavan paneli fiyatı malzemenin kalınlık ve ebatına göre değişmektedir. Bu nedenle firmamızla birebir görüşme sağlayarak fiyat hakkında ve aklınıza takılan sorularda yardım alabilirsiniz. Ulaşmak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

 

[/blox_text][/blox_column][/blox_row][blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_gallery title=”AKUSTİK KUMAŞ TAVAN PANELİ UYGULAMALARI” images=”137,131,130,120,122,125,127,118,116,117,115,114,1417,1418,1419,1420,1421,1422″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]

Older Posts »

Powered by WordPress